Harmonie spánku

Matrace MOOM Collection

Vliv matrace na spánek a tělo.

Dobrý a plnohodnotný spánek má vliv na duševní a tělesnou svěžest. Z tohoto hlediska plní matrace důležitou funkci – musí optimálně podpírat všechny části těla. Tedy matrace jsou rozděleny do několika kategorií. U našich matrací používáme rozdělení dle komfortu a nosnosti.

Komfort:
 1. Měkká
 2. Středně tvrdá
 3. Tvrdá
Nosnost:
 • do 100.kg
 • do 110.kg
 • do 120.kg

Jen správně zvolená matrace dokáže optimálně rozložit a absorbovat váhu těla a přinést kvalitní spánek.

Dalším důležitým požadavkem je volnost pohybu. Špatně zvolená matrace – příliš měkká, nebo naopak příliš tvrdá-klade při pohybu a otáčení těla odpor, který člověka při jeho překonávání budí a tím ruší spánek. Uvědomte si, že se někdy otáčíme až 60x za noc. Tak se může stát, že ze sladkého spánku se stává další pracovní směna.

Matrace musí být nejen vzhledově pěkná s kvalitním potahem, ale také musí mít kvalitní jádro – tedy to co je uvnitř matrace. Když se podíváte na zahraniční renomované výrobce, tak ti nabízí 5-6. základních typů jader v různých variacích, které jsou dokonale zpracovány, jak z hlediska ergonomie, tak i designu. Jak jsme již řekli, důležité je, aby matrace optimálně podpírala tělo (tělo-akce,matrace-reakce), nebo se mu přizpůsobila (VISCO pěna).

Prima klima.

Potah matrace má několik důležitých funkcí, jako jsou:

 • oddělení těla od jádra matrace
 • zajištění prodyšnosti
 • důležitá je gramáž rouna z dutých vláken(u nás od 200g/m2)
 • absorbce a posléze uvolnění vlhkosti (potu)
 • antibakteriální vlastnosti látek (roztoči,houby)
 • udržování čistoty a hygieny -v neposlední řadě funkce estetická 

 

Pokud by jste si lehli pouze na matracové jádro z jakékoliv pěny, nebo latexu, věřte tomu, že by jste se za chvíli koupali ve vlastním potu. Tělo totiž za noc vypotí 0,5-1.litr, v době nemoci až 1,5 litru potu. A pak – to není jen voda, ale i soli, tuky, dusičnany, apod. Proto je zde kvalitní potah, kde moderní látky snadno přijímají tekutiny, ale také je snadno odpaří. Ale bohužel, zůstávají v nich zbývající produkty (soli,tuky,atd), a proto je třeba potah pravidelně udržovat (lehce vysát,prát dle pracích symbolů). Potah by měl být dvoudílný, aby se snadno udržoval. Jeden díl můžeme vyprát a na druhém spát, po uschnutí prvního dílu vše otočíme.

Když to vše shrneme, tak jaká má být kvalitní matrace?

 1. dostatečně velká na délku +-20.cm k výšce Vašeho těla
 2. dokonale podpírat tělo
 3. měla by mít měkký povrch (dilatace těla a jádra matrace, aby se pokožka mohla prokrvovat)
 4. dokonalá kombinace jádro a potah. (kvalitní látka, vysoká gramáž rouna, podšití potahu úpletem PIQUE, aby mohl potah dýchat. Netkaná textilie to umožňuje částečně.Viz popisy matrací).
 5. Je dobře když má matrace úchyty na otáčení. (matrace by se měla každé dva měsíce otáčet z důvodu regenerace pěny. U pružin a taštiček to není nutné)
 6. Důležitá je také výška jádra matrace-čím vyšší je jádro, tím je matrace lepší. Komfortní matrace začínají od výšky 16.cm, my začínáme od výšky 18.cm.

 

Rozměry našich matrací.

Taštičkové a pružinové matrace jsou v rozměru 200x90.cm.

 Latexové matrace jsou v rozměru 200x80 a 200x90.cm HR,PUR a jejich kombinace jsou v rozměru 200x90 a 200x180.cm. Na přání zhotovíme i jiný rozměr, po odsouhlasení kalkulace zákazníkem.

Doporučujeme volit tyto rozměry z důvodu manipulace a péče o matraci.

 

Uložení matrace.

Správné uložení matrace je dle druhu matracového jádra. Nejvhodnější je lamelový rošt s maximální vzdáleností lamel 4-5.cm.Pro pružinové a taštičkové matrace je vhodný rošt pevný-může být i deskový. Pro latexové a pěnové matrace je vhodný lamelový rošt z předpružených lamel,může být i polohovatelný.

Proč nakupovat u nás

 • Nakupujete přímo od českého výrobce
 • Dbáme na vysokou kvalitu produktů
 • Při nákupu máte dopravu ZDARMA
 • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
 • Možnost osobního odběru v naší prodejně

Vzorková prodejna matrací

Vzorková prodejna

Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0